Polepilův mlýn v Želechovicích s dalšími budovami, pozemek celkem 2023 m2.

Prodejní cena po slevě: 9950000 Kč za nemovitost
Původní cena: 10950000 Kč
Poznámka k ceně: včetně provize, další pozn.:Cena je uvedena včetně provize RK.
Číslo nabídky: 647131
Stav nabídky: Aktivní
Typ nabídky: Prodej
Typ nemovitosti: Domy a vily
Podtyp: Rodinný
Kraj / Okres: Zlínský / Zlín
Lokalita: Želechovice nad Dřevnicí,Želechovice nad Dřevnicí 21,Podřevnická
Plocha: 538.00 m2
Datum aktualizace: 31.5.2022

V případě, že máte podobnou nemovitost v nabídce, zadejte nám ji a my oslovíme zájemce, kterým jsme tuto nabídku prezentovali. Formulář pro zadání Vaší nabídky je zde. Případně volejte makléře.

Orientační hypoteční kalkulačka


Zadejte požadované hodnoty
Úvěr:
Úroková sazba:
Délka splácení (roky):
Měsíční splátka:

Poslat odkaz známému


Vyplňte prosím všechna pole
Vaše jméno:
Váš email:
Odeslat na email:
Váš vzkaz:
* Kontrolní text

Mám zájem o prohlídku


Vyplňte prosím všechna pole
Jméno a příjmění:
Váš telefon:
Váš email:
Navrhovaný datum:
Navrhovaný čas:
* Kontrolní text

Nabídnout cenu


Vyplňte prosím všechna pole
Jméno a příjmění:
Váš telefon:
Váš email:
Navrhovaná cena:
Důvod navrhnutí jiné ceny:
(pokud navrhujete nižší cenu,
napište zde důvod, který máme sdělit majiteli)
Vzkaz makléři:
* Kontrolní text

Vzkaz makléři: náhradní termín prohlídky, dotaz k nemovitosti...


Vyplňte prosím všechna pole
Jméno a příjmění:
Váš email:
Váš telefon:
Váš dotaz:
* Kontrolní text

Hlídat změnu


Vyplňte prosím všechna pole
Jméno a příjmění:
Váš email:
Váš telefon:
Druh změny:
* Kontrolní text

Detailní popis nemovitosti

Nabízíme Vám jedinečnou nemovitost (soubor nemovitostí), která je obklopena historií. Jako zájemci zvažte její využitelnost, případně uchopte místo podle Vašich představ a dejte tomuto místu nový rozměr. Tato nemovitost je výzvou pro Vás a současní majitelé pevně věří, že ji uchopíte a vytvoříte zde užitečnou nemovitost s historií, která bude sloužit stejně tak, jako sloužila tato nemovitost po staletí.
Nabízíme Vám Polepilův mlýn, který je součástí zachovalého areálu s dvěma přilehlými budovami. Budova po levé straně je obytná a je postavena jako 1 patrová bez obytného podkroví. Budova po pravé straně je určena jako zázemí k mlýnici a má také 1. patro. Dále se na pozemku nachází přízemní budova garáží a stodola. Existence mlýna je doložena nejpozději v 18. století. Dle soupisu z roku 1829 držel mlýn mlynář Karel Polepil. Samotná budova mlýna byla do stávající podoby upravena v první čtvrtině 20. století. V roce 1953 byl mlýn zkonfiskován a v roce 1991 jako nefunkční restituován. Mlýn disponuje zachovalým strojním zařízením z meziválečného období. Hodnotné jsou i zachovalé stavební prvky. Jako historické stavební prvky se dá označit trámový strop, klenba, krov, kamna - pec, černá kuchyně, dveře, schodiště, epigrafické památky - nápisy, datování a historický mobiliář. Jako stavební etapy, které byly použity uvádím baroko do roku 1800, klasicismus do roku 1850 a moderní prvky v letech 1920 – 1945.
Výrobce technologie mlýna byl pan Tesařík a pan Palacký ze Slavkov u Brna. Mlýn napájela řeka Dřevnice a potok Obůrek, nyní je již potok vyschlý. Cesta vody ke mlýnu vedla přes stavidlo, dále přes náhon a jalový žlab s mostem a propustkem. Jako vodní motor byla využita Kaplanova, později Francisova turbína, která je nyní zaniklá, ale v dochovalém stavu.
A nyní dovolte abych popsal obytnou budovu, tedy levou část. Jedná se o 1. patrovou budovu, kde v přízemí je dispozice 2 pokojů, kuchyně, koupelny s WC a spíží. Dále v 1. patře se nachází 3 pokoje a místnost, která se využívá jako spíž. Tato budova má zastavěnou plochu 415 m2 včetně nádvoří a části garáží. Budova mlýna má zastavěnou plochu 1275 m2 včetně nádvoří, druhé části budovy garáží a stodoly. Budova technického zázemí pro mlýn po jeho levé straně má zastavěnou plochu 102 m2, dále je zde část vodního koryta, jehož výměra bude upřesněna po zaměření geometrickým plánem, dále pozemek zahrady o výměře 80 m2, dále budova za domem, která slouží jako skladiště a je ve špatném technickém stavu o zastavěné ploše 151 m2 včetně nádvoří a pozemku kolem. Tato budova je z druhé strany vodního koryta. Celkem pozemky 2023 m2.
Dům je napojen na elektřinu a městskou vodu. Ohřev vody v domě je zajištěn elektrickým bojlerem. Vytápění je řešené kamny na tuhá paliva nebo elektrickými kamny. Plyn je před domem na hranici pozemku a je možné se případně napojit. Odpady z WC jsou svedeny do septiku. V případě zájmu o prohlídku prosím volejte, pište, rád Vám prohlídku zajistím.

Doplňkové informace nemovitosti

Plocha: 538.00 m2 Plocha pozemku: 2023.00 m2
Zastavěná plocha: 1792.00 m2 Užitná plocha: 538.00 m2
Stav: dobrý Počet místností: 16
Parkování poznámka: před objektem Nadzemních podlaží budovy: 2
Zařízený: ne Konstrukce budovy: smíšená

Kontakt na makléře

Jméno: David
Příjmení: Vašíček
Kontakt: +420608772407
Email: david.vasicek@alvareal.cz
Výpis nemovitostí makléře

V případě, že máte podobnou nemovitost v nabídce, zadejte nám ji a my oslovíme zájemce, kterým jsme tuto nabídku prezentovali. Formulář pro zadání Vaší nabídky je zde. Případně volejte makléře.

Spočítejte si hypotéku pomocí hypotečních kalkulaček

comments powered by Disqus
Přehled kontaktů:

Tel.: 543 217 040
Mobil: 602 712 407
Adresa: Brno, Štěpánská 6
Email:
Web: Nemovitosti Brno
© Nemovitosti Brno

Navigace:
Tipy / Novinky emailem:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.Zrušit odběr

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.