Poradenství v oblasti investic do nemovitostí

Poradenství v oblasti investic do nemovitostí

Investice do nemovitostí patří k tradičním typům investic. Většina investorů tyto investice hodnotí jako nepříliš likvidní, avšak stabilní a lukrativní. Hlavní výhodou tohoto typu investice je v České republice stále rostoucí cena nemovitostí, nemožnost vytunelování nemovitosti či odolnost proti inflaci.

Mezi základní možnosti investování do nemovitostí patří investice do koupě stavebního pozemku, investice do koupě bytu či rodinného domu, investice do stavební společnosti, investice do nemovitostních fondů, atd. Při nákupu stavebního pozemku se jedná se o krátkodobou investici od 3 do 5 let s velmi nízkou mírou rizika. Výše investice se pohybuje cca od půl milionu korun výše a je vhodná spíše pro menší investice s možností rychlé návratnosti. Výnos závisí na nárůstu ceny pozemku v dané lokalitě a ročně se pohybuje cca od 5 procent. Nákup bytu či domu a jeho následný pronájem patří v investicích do nemovitostí mezi nejpoužívanější. Tato investice je střednědobá od 5 do 10 let s nízkou mírou rizika a pohybuje se od třech milionů korun výše. Výnos z nájemného ročně činí cca 6 procent a roční nárůst z ceny cca 3 procenta.

Ještě nedávno mohl do nemovitostního fondu investovat jen ten investor, který vložil více jak dva miliony korun. Novela zákona o kolektivním investování však tuto hranici zrušila, a tak mohou do nemovitostních fondů nyní investovat i drobní investoři. Výhodou této investice je možnost investovat menší množství kapitálu a zároveň svoji povinnost vyplývající z vlastnictví nemovitosti přesunout na daný fond. Posledním druhem investice jsou projektové společnosti, které realizují výstavbu projektu. Může se zde jednat buď o krátkodobou investici do 3 let, pokud se po výstavbě bytového domu prodají všechny bytové jednotky. Druhou možností je investice dlouhodobá od 15 let výše, kde se jedná o výstavbu či rekonstrukci obchodní nebo administrativní budov za účelem prodeje nebo dlouhodobého pronájmu.

Na základě zjištění společností PricewaterhouseCoopers a Urban Land Institut patří mezi nejvhodnější města pro nákup nemovitostí především Paříž, Londýn, Helsinky, Madrid, Barcelona, Stockholm, Dublin, Lyon, Kodaň, Edinburgh, Praha, Curych a Brusel.

Kde mají uloženy finance čeští milionáři

Druh investice % z celkového majetku
Majetkové podíly ve firmách 25%
Investice s pevným výnosem 24%
Nemovitosti 21%
Alternativní investice 18%
Hotovost 12%

Zdroj: Capgemini Merrill Lynch

Pokud jste se rozhodli investovat vaše peníze právě do nemovitostí a nepatříte ke zkušeným investorům, rozhodně vám doporučujeme si nechat poradit. Byla by opravdu škoda přijít o investované peníze jen z důvodu Vaší chuti zkusit si investovat naslepo. Kontaktujte nás

Přehled kontaktů:

Tel.: 543 217 040
Mobil: 602 712 407
Adresa: Brno, Štěpánská 6
Email:
Web: Nemovitosti Brno
© Nemovitosti Brno

Navigace:
Tipy / Novinky emailem:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.Zrušit odběr

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.