Prodej na základě výběrového řízení

Prodej na základě výběrového řízení

Pokud se rozhodnete pro zpeněžení majetku transparentní formou veřejného výběrového řízení zajistíme komplexní organizaci celého procesu.

V případě, že se rozhodnete ke zpeněžení majetku formou veřejného výběrového řízení nabízíme Vám v rámci komplexnosti realitních služeb zpeněžení majetku shora uvedenými formami. Ve většině případů výběrového řízení stanoveného s jedním kritériem (kritérium je výše kupní ceny). Výhody, které poskytuje možnost zpeněžení majetku formou výběrového řízení oproti zpeněžení majetku dražbou je několik. Mezi ty, které jsou podstatné patří dojednání různých termínů zaplacení kupní ceny, což při prodeji ve veřejné dražbě je striktně vymezeno. Možnost ujednání vedlejších podmínek do kupní smlouvy, která je odsouhlasena v 1. kole. Další výhodou je možnost ujednání lhůt pro zveřejnění nabídky.

Při použití obálkové metody a metody formou licitace probíhá tkzv. dvoukolové řízení. V prvním kole zájemce složí organizátorovi kauci a organizátor jej seznámí se zněním kupní smlouvy. Po odsouhlasení následuje druhé kolo kde zájemci, kteří složili kauci a odsouhlasili znění kupní smlouvy, které je rozdílné.

Výběrové řízení můžeme uskutečnit:

formou obálkové metody

Obálková metoda: (druhé kolo)

Zájemci předkládají obálky s návrhem kupní ceny případně dalších kritérií, obálky jsou komisí rozpečetěny a následně vyhodnoceny dle nejvýhodnější nabídky. V případě, že vybraný zájemce nesplní podmínky odsouhlasené kupní smlouvy, zejména zaplacení do termínu, propadá složená kauce.

Použití obálkové metody je vhodné tehdy:

Pokud chceme zjistit zdali je o nabízený majetek zájem a uvažujeme od vyhlášení vítěze ustoupit z důvodu nespokojenosti s nabízenou cenou. Dále je možné posoudit přijetí vedlejších závazků, které se zájemci zavážou splnit a na základě toho, že tyto závazky v prvním kole přijali, vybrat nejvhodnějšího zájemce, který ovšem nemusí nabídnout cenu nejvyšší.

Poznámka:Daň z převodu nemovitostí hradí prodávající na rozdíl prodeje formou dražby, na základě zákona č. 26/2000 Sb.

formou licitace

Metoda licitace: (druhé kolo)

Tato metoda je ve druhém kole velmi podobná dražbě. Zájemci jsou za účasti licitátora vyzváni, aby učinili podání vyšší nabídky než, která byla učiněna poslední. Po soutěžním jednání všech zúčastněných zájemců vyhrává ten, který nabídne cenu nejvyšší, tedy učiní nejvyšší podání. V případě, že vybraný zájemce nesplní podmínky odsouhlasené kupní smlouvy, zejména zaplacení do termínu, propadá složená kauce.

Použití metody licitace je vhodné tehdy:

Pokud máme zájem, aby byly ujednány ve smlouvě i jiné podmínky, které se neslučují v případě provedení dražby s principy na základě zákona 26/2000 Sb. o provedení dražby. A samozřejmě pokud chceme v zájemcích vyvolat soutěživost s očekávání nabídky vyšší kupní ceny.

Poznámka:Daň z převodu nemovitostí hradí prodávající na rozdíl prodeje formou dražby, na základě zákona č. 26/2000 Sb.

Přehled kontaktů:

Tel.: 543 217 040
Mobil: 602 712 407
Adresa: Brno, Štěpánská 6
Email:
Web: Nemovitosti Brno
© Nemovitosti Brno

Navigace:
Tipy / Novinky emailem:
Odeslat

Zadejte svůj email budeme Vás informovat o novinkách, výhodných akcích a slevách. Registrace je zdarma a lze ji kdykoli zrušit.Zrušit odběr

Autor webu:

Webdesign studio TAOX je také autorem webů

Internetové obchody, e-shopy. Reklamní agentura specializovaná na prostředí internetu a medií.